Kalendarz imprez

Aktualności

Dni Zbąszynka na sportowo

Dni Zbąszynka to wieloletnia tradycja, która przyciąga mieszkańców wszystkich zakątków naszej Gminy.  Tegoroczne święto miasta obfitowało również w atrakcje sportowe.
15 sierpnia br. na obiektach sportowych działała bezpłatna strefa zabaw dla dzieci, oferująca najmłodszym m.in.  dmuchane atrakcje, fotobudkę, malowanie twarzy.  Zmagania sportowe rozpoczął  XXVIII Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. W zawodach udział wzięło trzynaście osób, które rozgrywały turniej systemem pucharowym (przegrany odpada). Zwycięzcą Turnieju został Wojciech Guśniowski. Drugie miejsce na podium zajął  Karol Michalczak, a 3 Łukasz Ziębakowski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału w zmaganiach. Galeria OSiR.
Równorzędnie do Turnieju Tenisa na płycie głównej stadionu najmłodsi miłośnicy piłki nożnej rozegrali Turniej Piłkarski „Torneo Lubuskie Żaków”  o Puchar Burmistrza Zbąszynka w kategorii wiekowej Żak (rocznik 2009, 2010). Turniej odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Fundacji im. Kazimierza Górskiego. W turnieju uczestniczyło 12 zespołów. Zwycięzcą turnieju został zespół Błękitnych Dobiegniew, najlepszym zawodnikiem Turnieju został Mikołaj Kowal ( UKS Torzym), najlepszym bramkarzem - Oliwier Kamejsza (SAP Słubice), Królem Strzelców -  Igor Antropik  (Stilon Gorzów Wlkp.). W trakcie Turnieju Dyrektor Generalny IKEA Industry Zbąszynek Wojciech Waligóra  przekazał dwie bramki oraz dresy sportowe dla 9 drużyn młodzieżowych Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej. Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie OSiR.
Jedną z atrakcji dnia było również strzelanie z karabinka sportowego oraz pneumatycznego dla mieszkańców,   przygotowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie ze Zbąszynka. Szczegółowe wyniki dla poszczególnych kategorii na stronie KBS Zbąszynek. Dziękujemy za liczny udział w wydarzeniach sportowych i zapraszamy ponownie za rok.