Kalendarium

Kalendarz imprez

Zdrowie

Konkurs ofert

Burmistrz Zbąszynka ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację dwóch gminnych programów profilaktyki zdrowia w Gminie Zbąszynek w 2018 roku.
czytaj dalej

Bezpłatne badania USG

Już  w dniach 13 i 14 marca 2018 r. Fundacja Ronalda McDonalda we współpracy z Gminą Zbąszynek oraz Stowarzyszeniem Łatwo Pomagać w ramach projektu społecznego - Zdrowy Zbąszynek „Nie nowotworom u dzieci - Rodzicu dostrzeż objawy” zaprasza na kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.  Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Szczegóły poniżej w załącznikach. 
czytaj dalej

Szczepienia przeciw HPV

Informacja bieżąca
Gmina Zbąszynek trzeci rok z rzędu realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy dla dziewcząt ze szkół podstawowych, polegający na działaniach edukacyjnych i szczepieniu przeciw wirusowi brodawczaka ludziego HPV. Dotychczas do szczepień po wyrażeniu zgody przez rodziców przystąpiło 58 dziewcząt. Przed wprowadzeniem akcji szczepień przeprowadzona zostaje anonimowa ankieta dot. chęci udziału w programie. Zaplanowano spotkania informacyjne dla rodziców / opiekunów, prowadzone przez lekarza oraz edukacyjne dla dziewczynek i chłopców. Szczepienia są bezpłatne, finansowane przez Gminę Zbąszynek i dofinansowane w wysokości 40% przez LOW NFZ w Zielonej Górze. Zapraszamy do udziału w Programie. Poniżej w załączeniu materiały informacyjno-edukacyjne.
 
Informacja stała
Rada Miejska w Zbąszynku 26 listopada 2015 r. podjęła uchwałę nr XIII/76/2015 w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - szczepienia HPV na lata 2016-2018”. Program zakłada wykonanie bezpłatnych dobrowolnych szczepień ochronnych przeciwko HPV dziewczynek, z rocznika 2004-2006. W ramach realizacji programu, w 2016 r. po wyrażeniu zgody przez rodziców zaszczepiło się 25 dziewczynek, natomiast w 2017 roku 33. Realizatorem szczepień jest Szpital Międzyrzecki, który został wybrany do realizacji tego zadania w postępowaniu konkursowym. Szczepienia przebiegły bardzo sprawnie, za co dziękujemy Realizorowi oraz Dyrektrom: Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp., Zbąszynku i Kosieczynie oraz Gimnazjum w Zbąszynku. Dziękujemy rodzicom i ich córkom za udział w Programie. 
czytaj dalej

Mammobus w Zbąszynku

Dofinansowanie do gminnych programów polityki zdrowotnej.

Przyjdz po pomoc

Możesz uzyskać pomoc i informację o sposobach i miejscach leczenia choroby alkoholowej i innych uzależnieniach, poradnictwa dla rodzin z problemami dot. uzależnienia, motywacji do leczenia w punktach konsultacyjnych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które mieszczą się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku przy ul. Długiej 1. 
czytaj dalej

Bezpłatne programy profilaktyczne

Załączniki

Kobieto - zrób cytologię !

Bezpłatne badania cytologiczne. W załączeniu plakat i wykaz poradni.

Załączniki

Lepiej się badań niż leczyć

Istnieje możliwość badań profilaktycznych. Oczywiście Twój lekarz rodzinny też może takie badania zlecić co jakiś czas.
 
 

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Powiat świebodziński realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczegóły na plakacie w załączeniu.

Załączniki

1 2 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego