Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

KOMUNIKAT

Osoby bezdomne
chętne do korzystania z Ciepliska
proszone o kontakt z OPS
 w Zbąszynku.

Seans filmowy

 
 
W piątek 17 listopada 2017r. odbył się w Naszym Domu seans filmowy na który zostały zaproszone dzieci z Niepublicznego Przedszkola pod Muchomorkiem w Zbąszynku z  grupy ”Jagódki” ze swoją panią Magdaleną Jokiel. Dzieci  z Seniorami z zaciekawieniem oglądały bajki, które niosą ponadczasowe przesłanie: „Miś Uszatek”,” Pszczółka Maja” ,”Bolek i Lolek” czy „Wilk i Zając”. Była to kolejna okazja do integracji międzypokoleniowej.
czytaj dalej

Z wizytą u dzieci...

 
W dniu 09 listopada 2017r. grupa seniorów  z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku udała do  Niepublicznego Przedszkola Pod Muchomorkiem w Zbąszynku w odwiedziny do naszych milusińskich, aby razem z nimi uczcić Święto Niepodległości. Czas upłynął przy wspólnej zabawie, śpiewaniu piosenek i wykonywaniu prac plastycznych związanych ze zbliżającym się świętem.
Seniorzy zostali bardzo serdecznie i ciepło przyjęci przez dzieci i personel przedszkola. Na zakończenie spotkania zostali obdarowani ślicznym upominkiem od dzieci. Spotkania z dziećmi to dla seniorów emocje i  miłe przeżycie, gdyż kochają dzieci i każde odwiedziny w przedszkolu wywołują u nich uśmiech i zadowolenie. Jeszcze raz dziękujemy za miłe przyjęcie i za wspaniały klimat.
czytaj dalej

Wizyta Przedszkolaków

 
Szczere uśmiechy na twarzach Seniorów z DDSW wywołała wizyta dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Zbąszynku. Przedszkolaki spotkały się z Seniorami 06.11.2017r., by wysłuchać czytanych przez nich bajek  oraz wierszyków, dzieci starannie się przygotowały, gdyż były przebrane za bohaterów ponadczasowych książek. Uważnie słuchały czytania Seniorów i wesoło wtórowały podczas czytania wierszy. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i tańca przy muzyce. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek. Te miłe chwile wniosły do DDSW nie tylko wiele radości, ale i pokazały jak ważna jest integracja międzypokoleniowa.
czytaj dalej

Wizyta dzieci z okazji Dnia Seniora

 
 
Z okazji Dnia Seniora przybyli do nas uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Zbąszynku ze swoją serdeczną nauczycielką p. Magdaleną Prządką.
Zaprezentowali nam swoje wierszyki, historyjki a także nieprzeciętny talent muzyczny, bowiem większość przepięknie zagrała na flecie, inni na gitarze, a jedna z uczennic zagrała na mało znanym instrumencie o nazwie klawesyn.
Były oklaski, uśmiech i łzy w oczach z podziwiania młodych talentów. Pięknie dziękujemy za miłą atmosferę i zapraszamy każdego wolnego dnia.
czytaj dalej

Stroiki na Wszystkich Świętych

 
 
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
W minioną środę Seniorzy wykonali na zajęciach stroiki ,którymi udekorują groby bliskich na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych. W wykonanie włożyli dużo serca  i własnych umiejętności ,każdy stroik był niepowtarzalny. Dekorując wspominali zmarłych, których już z nimi nie ma ,co skłoniło do wzruszeń i zadumy. Na zakończenie prac, Seniorzy byli bardzo dumni i zadowoleni  z wykonania pięknych stroików.
 
 
 
 
czytaj dalej

Wizyta podróżnika

 
Dnia 24 pażdziernika ponownie gościliśmy w naszym Domu podróżnika Pana Andrzeja Pasławskiego.”Wilno-barok na siedmiu wzgórzach” to tytuł pokazu multimedialnego, jaki przywiózł Pan Andrzej na spotkanie z seniorami. Przedstawił urokliwe zabytki takie jak: Brama Ostrobramska, Cudowny Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, Wileńska Starówka, słynna Góra Trzech Krzyży, Zamek Giedymina, Wileńska wieża telewizyjna. Seniorzy nie kryli podziwu i zachwytu  z oglądanych zdjęć. Wprowadził ich w niezwykłą podróż sentymentalną, skłonił do refleksji i pochylenia się nad brzegiem historii.
czytaj dalej

Spotkanie z muzyką

W dniu 20 października 2017 roku, w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp.   odbyło się spotkanie seniorów z muzyką pt. „Co nam w duszy gra”. Spotkanie było okazją do podsumowania  Zbąszyneckiego Święta Seniorów trwającego w naszej gminie od 9 października br.  Gospodarzem imprezy był Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, który wykonał znane i lubiane piosenki ludowe i biesiadne angażując do
wspólnej zabawy licznie zgromadzonych na sali seniorów. Dźwięczne utwory tworzyły miłą i ciepłą atmosferę wprowadzając wszystkich zebranych w radosny nastrój. Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. przygotowało dla seniorów ciepłą kawę i herbatę oraz pyszny, słodki poczęstunek.  Na początku imprezy  przedstawiono wyniki konkursu plastycznego ogłoszonego przez Dzienny Dom „Senior-Wigor” dla przedszkolaków  pt. „Odkrywamy zbąszynecką krainę z babcią i dziadkiem”. Nagrody naszym milusińskim wręczył Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski.  W przerwie biesiady seniorzy mieli możliwość zwiedzenia miejscowej  Izby Pamiątek Regionalnych.  Na zakończenie spotkania wszyscy w dobrych humorach zgodnie powtarzali, że muzyka łączy ludzi i jest lekarstwem dla ich ciała i duszy. Organizatorami  spotkania byli: Zespół Śpiewaczy Dąbrowszczanka, Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. oraz Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Zbąszynku.
czytaj dalej

Spotkanie Seniorów z historią

W dniu 19 października 2017 roku  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Klubie Bongo, w ramach Zbąszyneckiego Święta Seniorów odbyło się spotkanie seniorów z Panem Rafałem Rzeszuto (Nadleśnictwo Babimost). Tematem prelekcji był „Zapomniany arsenał na Depocie”. Pan Rafał w bardzo przejrzysty sposób przedstawił historię powstania Depotu. Szczegółowa prezentacja pełna była archiwalnych zdjęć, mapek i planów. Uczestnicy spotkania poznali prawdę o Arsenale. Dla wielu z nich Depot kojarzony był do tej pory wyłącznie z bunkrami. Wszystkie te mity zostały obalone. Organizatorami  spotkania byli: ZUTW i ZOK
czytaj dalej

Msza św. w intencji Seniorów

W dniu 19 października 2017 roku, w ramach obchodów Zbąszyneckiego Tygodnia Seniora odprawiona została w Kościele Parafialnym w Zbąszynku msza św. w intencji seniorów z Gminy Zbąszynek. Mszę odprawił ksiądz wikariusz  Jakub Świątek, a  celebrowali mu ksiądz proboszcz Jerzy Kordiak oraz ojciec duchowny z Seminarium Duchownego w Paradyżu Zygmunt Zapaśnik. Seniorzy przygotowali obstawę liturgiczną mszy św.: czytanie Słowa  Bożego - Jan Mikuła, modlitwa wiernych – Anna Pracuk i Barbara Dudek  a dary nieśli – Czesłąwa Kowalska, Stanisław Wodecki i Władysław Kozak.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 9 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego