Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Sadzenie kwiatków

   Piękna ,słoneczna pogoda nastraja wszystkich pozytywną energią,  a nasze Seniorki zadowolone i pełne zapału sadziły kwiatki aby upiększyć Nasz przydomowy ogród.
czytaj dalej

Nieoczekiwana wizyta…

  Miłą niespodzianką była wizyta niespodziewanego gościa, jakim była maskotka Gminy Zbąszynek-Łabędż,który odwiedził  Dzienny Dom Senior-Wigor. Seniorzy nie kryjąc zaskoczenia z uśmiechem powitali Łabędzia, robiąc sobie z nim pamiątkowe zdjęcie .
czytaj dalej

Zajęcia plastyczne

16 kwietnia w Dziennym Domu „Senior-Wigor”, odbyły się zajęcia plastyczne. Tematem zajęć było zdobienie przedmiotów techniką decoupage. Panie z Naszego Domu miały możliwość zapoznania się z niezwykłą sztuką zdobienia przedmiotów codziennego użytku. Seniorki przekonały się również, że nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie, aby spełniać się twórczo w przyjaznej atmosferze, odnaleźć swoją pasję i otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie
 
Decoupage (dekupaż) — technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej
czytaj dalej

Informacja

                                                                                                   
 
 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

 
W Naszym Domu, seniorzy oraz zaproszeni goście zasiedli przy świątecznym stole zastawionym wielkanocnymi potrawami. Tradycyjnie już wśród gości nie mogło zabraknąć Burmistrza Zbąszynka - Wiesława Czyczerskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Jana Mazura, Księdza Dziekana - Zdzisława Przybysza oraz Przyjaciela Domu - Krzysztofa Krzywaka. Po życzeniach złożonych przez Kierownik Domu Panią Katarzynę Rucioch oraz władze miasta, nastąpiła część artystyczna w wykonaniu seniorów. Następnie po życzeniach i krótkim przedstawieniu wszyscy zasiedli do stołu na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw i ciast. Na twarzach seniorów jak i gości widać było radość i zadowolenie. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze
czytaj dalej

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 
  
 
W środę 21 marca Seniorzy z Dziennego Domu”Senior-Wigor” postanowili pożegnać zimę i powitać wiosnę. Udaliśmy się w tym celu do przydomowego ogrodu. Wprawdzie zima nie dawała za wygraną i jeszcze dało się odczuć zimne powiewy wiatru ,a chmury zasłaniały promienie słońca, mimo to obrzęd pożegnalny trwał i nasza piękna marzanna, którą wspólnie zrobiliśmy została spalona. Podczas radosnych śpiewów i żywiołowych zabaw , zapomnieliśmy o chłodzie. Spotkanie zakończyło się w miłej i radosnej atmosferze .Teraz z utęsknieniem czekamy aby za oknem pojawiła się wiosna.
czytaj dalej

Spotkanie z podróżnikiem

      16 marca 2018r.ponownie gościliśmy w Dziennym Domu” Senior-Wigor’’Andrzeja Pasławskiego - podróżnika, fotografa, miłośnika historii. Pan Pasławski z właściwym sobie talentem gawędziarza wprowadził seniorów  i  słuchaczy Zbąszyneckiego  Uniwersytetu Trzeciego  Wieku w zakamarki pięknej i tajemniczej Rumunii. Swoją opowieść o Rumunii pt.”Dacja,Dacia czy Drakula”pan Andrzej zobrazował pokazem slajdów. Pokazał prawdziwe atrakcje jakie stanowi przede wszystkim przyroda. Piękne jaskinie i wąwozy gór Bihor, potężne zapadlisko w Rezerwacie Groapa Ruginoasa, stanowiska błotnych wulkanów, „płonąca ziemia” – obszary, na których spod powierzchni ziemi wydobywają się płomienie. Oprowadził po zamkach i miasteczkach, rozwiał mity krążące wokół Vlada III Tepesa, znanego bardziej, jako hrabia Dracula.
Jak zwykle podczas spotkania z Panem Andrzejem nie zabrakło bardzo ciekawych opowieści, pięknych widoków i sporej dawki humoru. Seniorzy z  niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z krakowskim podróżnikiem.
 
czytaj dalej

… W „Wigorze” nie jest nudno

    W Dziennym Domu „Senior-Wigor”w Zbąszynku, Seniorzy korzystają z rozmaitych zajęć  wspierająco-aktywizujących, u nas nie ma czasu na nudę i troski. Nasze zajęcia obejmują: ćwiczenia rehabilitacyjne z fizykoterapii, ćwiczenia relaksacyjne- przywracanie harmonii i  rozładowanie stresu, zajęcia manualne-prace plastyczne, robótki ręczne, gry i zabawy myślowe , „godzinka z poezją” -czytanie i słuchanie poezji, „chwila dla Boga”- czytanie Biblii, śpiewanie pieśni, ”spotkania z muzyką” -śpiew i taniec, spotkania z ratownikiem medycznym -prelekcje z zakresu ratownictwa medycznego, spotkania z dietetykiem-prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania, „kulinarne środy” -przygotowywanie sałatek. Aby poprawić sobie nastrój można skorzystać z usług fryzjerki i krawcowej.        
W naszym Domu każdy Senior znajdzie coś dla siebie.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 12 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego